poniedziałek, 29 grudnia 2014

Mój ostatni post...

 ostatni w tym roku :-)
Życzę Wam przede wszystkim wytrwałości w dążeniu do własnego szczęścia, wiem, że każdy z nas przy odrobinie chęci i wiary może je znaleść. Miłości, ale nie tylko tej do dzieci, partnera, ale również do drugiego człowieka, nie osądzajmy zbyt pochopnie, uśmiechajmy się, bo to naprawde zaraża innych i bądźmy dobrzy, bo dobro powraca. Osiągajcie swoje małe i wielkie sukcesy, niech spełniają się marzenia i niech ZAWSZE towarzyszy Wam przekonanie, że jesteście kochani i WAŻNI....
                                                                           SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO 2015 ROKU !!!      
wtorek, 23 grudnia 2014

Wesołych Świąt z królową wszystkich drzew w tle

 choinko - królowo wszystkich drzew, błyskaj, migocz i rozczulaj, przypilnuj wszystkich prezentów, towarzysz nam w uroczystej kolacji i kiedy będziemy śpiewać kolędy, podczas dzielenia się opłatkiem, bądź i trwaj jak najdłużej jako symbol ciepła rodzinnego, miłości i radości, ciesz oczy, dodaj duszom otuchy i daj się zapamiętać jako ta najpiękniejsza, jako symbol najwspanialszych rodzinnych chwil w tym roku.
 Tego co powyżej życzę Wam wszystkim, tym ujawnionym i nie ujawnionym, bądźcie w te święta szczęśliwi ponad miarę i z tą szczęśliwością niezmierzoną wejdzcie z odwagą i optymizmem w Nowy 2015 Rok.
                                                                                   
                                                                                                                                  Kama


wtorek, 16 grudnia 2014

stroimy się...

 czuję, że ktoś kradnie mi czas, bo czy to możliwe, że za tydzień święta ? przecież niedawno zastanawiałam się, czy nie za wcześnie na świąteczne dekoracje, tymczasem na dzień dzisiejszy nawet choinki nie mam...
ale stroimy się, dekorujemy, upiększamy, tworzymy stroiki i odpalamy łańcuchy swiatełek, odliczamy...to już za chwilę...
 Z moją małą pomocnicą upiekłam ciasteczka serowo-maślane - proste i szybkie w wykonaniu, wykroiłyśmy choineczki, gwiazdki i gwiazdeczki, posypałyśmy puszystym pudrem i......niewiele po tej pierwszej partii zostało ;-) następne będą pierniki i druga partia maślanych.
 W misie o makutrowych gabarytach od Iba Laursena powstała śliczna kompozycja, posadziłam pomiędzy drzewkami pana Hiacynta, czy zdąży pokazać się w pełnej ukwieconej krasie do świąt ? nie wiem, ale trzymam kciuki żeby się udało, wyrosły też w tej leśnej mini krainie słodkie czerwone muchomorki, pasują tu idealnie.
 Jak u Was z przygotowaniami ? nadąrzacie? choinki już ubrane czy jesteście przed ?

                                                                                                                     Kama
sobota, 13 grudnia 2014

fabryka świątecznych prezentów

 produkcja w toku, mimo, iż wczorajszy wieczór okazał się być bardzo produktywny to i tak zostało mi do zapakowania drugie tyle ( wigilia w pokaźnym gronie ) . Czynność bardzo przyjemna, relaksująca i satysfakcjonująca. Poniżej zdjęcia z wczorajszej fabryki świątecznych prezentów, może którąś z Was zainspiruję ?
 Kochane dziewczyny, przy okazji mam do Was pytanie związane z kulinariami, czy macie dobry, a co najważniejsze wypróbowany przepis na pierniczki ? ale nie twarde tylko miekkie, próbowałam już wiele przepisów, z ziemniaków włącznie, a i tak wychodzą jak kamienie i mało....hmmm....piernikowe ?
 Podzielicie się przepisem?

                                                                                                 Pięknego weekendu. Kama
                 
                           papierowe torebeczki wykonałam sama z pięknego papieru marki Tilda


czwartek, 11 grudnia 2014

raz, dwa, trzy...pakujesz ty !

  pakowanie świątecznych prezentów uwielbiam, nie tylko z uwagi na to, że kiedy to robię, to szelmowsko się uśmiecham, bo wiem co i kto znajdzie pod choinką, ale również dlatego, że mogę się poświęcić szukaniu pięknego papieru, obmyślaniu co z czym, z jakim kolorem, ozdóbką połączyć, a takie dekoracyjne szarady to ja lubię, oj lubię.
 Wszystko już mam, prezenty poczynione, poupychane w takie miejsca, że boję się, że sama ich nie znajdę, kilka w garażu, kilka innych na szczycie sypialnianych szaf a jeszcze inne pod łóżkiem w ''gościnnym ", chowam też papier i ozdobne gadżety, bo jak KTOŚ skojarzy, że to mamine skarby to będzie draka ;-)

 Lada dzień, a właściwie noc ( za pakowanie zabieram się jak Mikołajowi pomocnicy - w nocy ) będę pakować, zaginać, kleić, wiązać, ozdabiać i wyobrażać miny rozpakowujących, pakuję z nadzieją, że każdy obdarowany będzie zadowolony i szczęśliwy, ale nie z posiadania tylko z tych chwil ulotnych, kiedy rozpakowywać będzie te podarki od serca z najbliższymi - mamą, tatą, rodzeństwem, współmałżonkiem, dziećmi, wujostwem, kuzynostwem i z przyjaciółmi, bo często są jak rodzina bez związku krwi, za to z pokrewieństwem dusz ...

 Niebawem pokażę Wam moje dekoracyjne poczynania w zakresie pakowania prezentów, a tymczasem popatrzcie na to czym będę ozdabiać :-)

                                                                                               Kama

 kochani, poniżej  migdały w białej czekoladzie w cynamonie, są przepyszne i każdy z moich wigilijnych gości obok nakrycia w malutkich pudełeczkach znajdzie taki słodki drobiazg  taką śliczną puchę w kształcie drzwi znalazłam w Tk Maxx, za dwadzieścia kilka złotych może być fajnym prezentem. W środku są słodkości

papier szaro-miętowy Bloomingville, blaszane gwiazdki i sznurek Ib Laursen, drewniana szpulka, taśmy washi Green Gate - fromnord.pl
papier czerwono-biały, czerwony w gwiazdki - Rossmann
torebki błękitne i czerwone w gwiazdki z naklejkami, świąteczne lizaki - pogodnewnetrza.pl
sznurek czerwono-biały, grzybek retro - mintyhouse.pl